Lovci perel - vyhlášení výsledků za rok 2021

16. února 2022

Již osmým rokem děti z hustopečské knihovny sbíraly „perličky“ ve čtenářské soutěži „Lovci perel“. Jedná se o hru pro děti, při níž se čtení mění v dobrodružství a z práce s knihou se stává zábava. Vybrané dětské knížky se stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě perel. Za správně zodpovězené pracovní listy jim na jejich šňůrkách v knihovně perličky přibývají.
  Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže za loňský rok proběhlo 16. února v knihovně. V loňském roce se soutěže aktivně zúčastnilo 24 dětí. Společně dohromady nasbíraly 470 perliček, což je krásný výkon. Hodnotili jsme již od dvanácti nasbíraných perel. Mezi nejoblíbenější knížky s perličkou patří různé díly Rošťáka Bertíka, knihy o vílách z edice Duhová kouzla nebo knihy Thomase Breziny, ať už fantasy s kouzelným mečem nebo detektivky s lupou.
  S nepovinnými otázkami si děti mnohdy vyhrají, namalují krásné obrázky, některé odpovědi nás i mile překvapí.
Kdo ještě není přihlášený do dalšího ročníku a chce soutěžit, přijďte se přihlásit do knihovny.

Výsledky soutěže „Lovci perel 2021“

1. Straková Štěpánka 66 perel

2. Kučerová Evelína 58 perel